دات نت نیوک

مشاوره ایمنی آتش نشانی و اخذ تاییدیه

 تلفن تماس : 02166233275 - 09194782491

شیر حساس به زلزله، شیر برقی، دتکتور نشت یاب گاز

شیر گاز حساس به زلزله یا شیر قطع کن گاز ضد زلزله earth quake


شیر حساس به زلزله:شیر حساس به زلزله
شیر حساس به زلزله یا شیر قطع کن ضد زلزله به امواج زلزله حساس می باشد. با تحریک شدن آن ، گوی فلزی درون ان اقدام به بستن مسیر گاز می کند. که می تواند از حوادث آتش سوزی بعد از زلزله در ساختمان جلوگیری نماید.

 

موقعیت نصب:
شیر حساس به زلزله بعد از رگلاتور علمک در ابتدای مسیر لوله کشی به صورت عمودی بر روی لوله رابط نصب می شود شیر در زمان وقوقع زلزله به صورت اتوماتیک مسیر گاز را مسدود می کند برای راه اندازی مجدد به صورت دستی در مدار قرار میگیرد.

 

علاوه بر شیر های حساس به زلزله استفاده از نشت یاب یا دتکتور گاز  به همراه شیر های برقی گاز برای قطع گاز در مواقع نشتی بسایر ضروری به نظر میرسد.

 

شیر برقی - solenoid valve (سلونوئید ولو):شیر برقی

 شیربرقی،یک شیر با دریچه ی الکترومکانیکی است که باز و بسته شدن این دریچه باعث کنترل  سیال می شود. این باز و بسته شدن توسط جریان الکتریکی از طریق بوبین سلونوئید که از یک  کنترلر که این کنترلر می تواند سنسور نشت یاب گاز یا سنسور حساس به زلزله یا سنسور نشت یاب منوکسید کربن  و .... و یا فرمان دستی باشد ، در این شیر  کنترل می شود. 

 

 

 

 

دتکتور نشت گاز

 

دتکتور نشت یاب گاز شهری:
 دتکتورها دارای سنسورهای الکتروشیمیایی بوده و به گازهای قابل اشتغال و مونواکسید کربن (co) حساس می باشند در صورت تشخیص هریک از این گازها میتواند با فرمان شیر برقی مسیر گاز را مسدود نموده و با الارم هشدار شما را از نشت گاز اگاه خواهد کرد

ساپکو تجارت پست بانک ایران دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان آتشنشانی وزارت راه و شهرسازی کوروش نمایشگاه بین المللی ariana-fire  اول استوک  کلینیک شنوایی بهار  آراماس نیکان تجارت