دات نت نیوک

مشاوره ایمنی آتش نشانی و اخذ تاییدیه

 تلفن تماس : 02166233275 - 09194782491

اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 اسفند 1397

  آتش سوزی كارگاه مبل سازی دو کشته و مجروح بر جای گذاشت

امتیاز: Article Rating

آتش سوزی كارگاه مبل سازی دو کشته و مجروح بر جای گذاشت
آتش سوزی بامداد امروز در یك كارگاه مبل سازی واقع در شهرك گلریز، آتش نشانان 7 ایستگاه آتش نشانی تهران را به محل حادثه كشاند.
به گزارش پایگاه خبری 125، در جریان این حادثه آتش سوزی، یک کارگر جان خود را از دست داد و یک کارگردیگر نیز دچار دود گرفتگی و مصدومیت شدید شد که سریعا به بیمارستان انتقال یافت.
بر اساس این گزارش، در حدود ساعت 4 صبح امروز در پی آتش سوزی یك باب كارگاه مبل سازی واقع در بزرگراه آزادگان، شهرك گلریز، خیابان محمد حسنی و طی تماس تلفنی شهروندان با سامانه 125، ستاد فرماندهی این سازمان به محض دریافت خبر این حادثه، آتش نشانان ایستگاه های 35، 22، 47، 81، 96، 12، 125 و گروه امداد ونجات 6 این سازمان به همراه چندین دستگاه تانكر حامل آب 30 هزار لیتری، خودروی حامل كف، خودروی ویژه حمل دستگاه تنفسی و نیز دو خودروی نردبان را روانه محل حادثه كرد.
بهنام ریاضی مدیر عملیات منطقه هفت سازمان آتش نشانی تهران طی گزارشی از این حادثه اعلام كرد: یك باب كارگاه مبل سازی به وسعت 600 متر مربع، حدود 500 مترمربع از آن كه به صورت مسقف بود، به علت نا مشخصی دچار آتش سوزی شد.
وی اضافه کرد: هنگام رسیدن آتش نشانان در محل حادثه، این كارگاه كاملا شعله ور بود و بنا بر اعلام شهروندان، دو نفر از كارگران كارگاه نیز در داخل آن درمیان دود و آتش بدام افتاده اند.
مدیر عملیات منطقه هفت آتش نشانی در مورد چگونگی عملیات نیروها اظهار داشت: آتش نشانان بلافاصله پس از قطع برق و گاز كارگاه و مجهز شدن به دستگاه تنفسی، به دو گروه عملیاتی خاموش کردن آتش و امداد و نجات تقسیم شدند که دراین میان دو تیم برای یافتن افراد محبوس شده و پنج تیم هم برای مهار آتش به محل حادثه رفتند.
ریاضی ادامه داد: آتش نشانان ویژه خاموش کردن آتش با استفاده از لوله های آبده و كف آتش نشانی عملیات خود را از چهار ضلع آغاز كردند که سرانجام با تلاش بسیار موفق شدند شعله های مهیب آتش را پس از گذشت 6 ساعت مهارکرده و از گسترش و سرایت آن به کارگاه های مجاور جلوگیری کنند. 
وی در خصوص عملیات تیم جستجو گفت: آتش نشانان و نجاتگران هم پس از جستجوی محل آتش سوزی توانستند هر دو نفرمحبوس شده را از داخل كارگاه به بیرون انتقال داده و تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل حادثه دهند كه پس از معاینات اولیه مشخص شد یكی از كارگران فوت شده و كارگر دوم نیز به علت دود گرفتگی شدید دچار مصدومیت جدی شده است كه بلافاصله به مركز درمانی انتقال یافت.
مدیر عملیات منطقه هفت سازمان خاطر نشان كرد: تیمی از کارشناسان آتش نشانی پس از خاموش شدن کامل این آتش سوزی به منظور بررسی علت بروز این حادثه و نیز برآورد خسارات وارده مشغول تحقیق شدند که نتایج آن به مراجع ذیصلاح اعلام خواهد شد.

 

منبع:

http://125.tehran.ir/default.aspx?tabid=108&ArticleId=117754

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

ساپکو تجارت پست بانک ایران دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان آتشنشانی وزارت راه و شهرسازی کوروش نمایشگاه بین المللی ariana-fire  اول استوک  کلینیک شنوایی بهار  آراماس نیکان تجارت