دات نت نیوک

مشاوره ایمنی آتش نشانی و اخذ تاییدیه

 تلفن تماس : 02166233275 - 09194782491

اخبار
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 اسفند 1397

  مهار آتش سوزی خودرو در پارکینگ ساختمان شش طبقه

امتیاز: Article Rating

مهار آتش سوزی خودرو در پارکینگ ساختمان شش طبقه
آتش گرفتن خودرو سواری در قسمت پارکینگ منفی یک ساختمان مسکونی، منجر به گرفتار شدن ساکنان ساختمان در میان دود و حرارت شد.
به گزارش پایگاه خبری 125، به دنبال اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125 از سوی شهروندان، بلافاصله نیروهای عملیاتی ایستگاههای 56 و 92 به همراه گروه امداد و نجات 10 و نردبان ایستگاه 56 با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت 16:20 روز گذشته به شهرک حکیمیه، خیابان فروردین، خیابان یاسمن اعزام شدند.
رضا امیری یگانه معاون منطقه سه عملیات سازمان آتش نشانی تهران كه به همراه نیروهای آتش نشانی در محل حادثه حضور یافته بود، دراین خصوص گفت: یك دستگاه خودرو سواری در قسمت پارکینگ طبقه منفی یک ساختمان مسکونی شش طبقه ای به علت نامشخصی آتش گرفت و در پی آن شعله های آتش به دو خودرو دیگر و دو انباری نیز سرایت کرد که دود غلیظ ناشی از این آتش سوزی، راهروها و طبقات بالایی ساختمان را در بر گرفت.
وی با اشاره به انتشار شدید دود ناشی از این آتش سوزی در فضای پارکینگ، افزود: آتش نشانان بی درنگ با بستن دستگاه تنفسی درمیان دود سیاه وارد طبقه منفی یک ساختمان شده و با استفاده از لوله های آبدهی آتش نشانی به مقابله با شعله های آتش پرداخته و توانستند با خاموش کردن سریع این آتش سوزی از گسترش بیشتر آن ممانعت به عمل آورند.
معاون منطقه سه عملیات آتش نشانی در ادامه ابراز داشت: آتش نشانان همزمان با مهار آتش با استفاده از خودرو نردبان و همچنین با جستجو در طبقات، موفق شدند تعداد 15 نفر از ساکنان را که در طبقات گرفتار شده بودند، نجات داده وبه محل امن منتقل کنند.
وی اضافه کرد: درجریان این حادثه یکی از ساکنان ساختمان دچار سوختگی و دود زدگی شد که با کمک عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافت.
گفتنی است علت بروز این حادثه هم اکنون از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

 

منبع:

http://125.tehran.ir/default.aspx?tabid=108&ArticleId=117756

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

ساپکو تجارت پست بانک ایران دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان آتشنشانی وزارت راه و شهرسازی کوروش نمایشگاه بین المللی ariana-fire  اول استوک  کلینیک شنوایی بهار  آراماس نیکان تجارت